Polsko-Azjatycka Izba Turystyki
Polsko-Azjatycka Izba Turystyki
Wybierz język:
Znajdujesz się w: Polsko-Azjatycka Izba Turystyki ›› Wydarzenia
Zostań członkiem PAIT
Dane Kontaktowe i zapytania
Bardzo proszę o korzystanie z formy e-mail: Artur.Piszczek@p-ait.pl lub z formularza zapytania który znajdziecie Państwo w zakładce: www.p-ait.pl/pl/kontakt
Telefonicznie udzielamy jedynie krótkich odpowiedzi prosząc o dokładne opisanie tematu w e-mailu.
Comiesięczne spotkanie Członków Izby
Przypominam, że spotkania Izby odbywają się regularnie:
W każdy ostatni piątek miesiąca: 15:00-17:00
Zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych
Biegły Sądowy: Turystyka
Nasz dobry partner
Biuro Podróży WADI "Na wschód"

tablica_2.jpg
KONTAKT I PYTANIA
(+48) 509 322 665
Przedstawiciel Izby
Artur PISZCZEK
Zaloguj się

Dołącz do nas na Facebook
12
GRUDZIEŃ
Odpowiedź na pismo dotyczące: Konsultacje publiczne rozporządzenia dot. CEOTiPUNPUT

Dzień Dobry, Tak krótki 9 dniowy okres, w dodatku w okresie przedświątecznym nie pozwala nam na szczegółowe zapoznanie się oraz podanie naszych uwag i zastrzeżeń. Zachowanie Państwa, odbieramy jako jedynie iluzoryczną chęć uzyskania konsultacji społecznych...

Przykro nam, że tak poważna instytucja jak Ministerstwo Sportu i Turystyki, nie traktuje konsultacji społecznych w sposób poważny i rzetelny.

Pozdrawiamy serdecznie

ARTUR PISZCZEK
Przedstawiciel
Polsko-Azjatycka Izba Turystyki
www.p-ait.pl
Kom: +48-509-322-665
GG: 24779610
Skype: arturo.wadi
ICQ: 460-200-635


PS.
Mamy nieodparte wrażenie, że "Dobre zmiany" zaczynają też dosięgać naszej braży jak i firm turystycznych. Zapewne będzie to szerzej omawiane podczas naszego comiesięcznego spotkania członków izby.

12
GRUDZIEŃ
Pismo: Konsultacje publiczne rozporządzenia dot. CEOTiPUNPUT
W dniu dzisiajszym otrzymaliśmy e-maila z pismem:
Szanowni Państwo,
w załączeniu przesyłam skan pisma Pana Dariusza Rogowskiego - Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki,  przekazującego do konsultacji publicznych projekty aktów wykonawczych do ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych:

1)      projekt rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki w sprawie Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych,

2)      projekt rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki w sprawie minimalnej funkcjonalności systemu teleinformatycznego obsługującego Centralną Ewidencję Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych.
Ewentualne uwagi do ww. projektów proszę zgłaszać do Ministerstwa Sportu i Turystyki w terminie do dnia 22 grudnia 2017 r., także elektronicznie na adres turystyka@msit.gov.pl (w wersji edytowalnej, np. Word).

Projekty ww. dokumentów  zostały udostępnione na stronie podmiotowej Rządowego Centrum Legislacji, w serwisie Rządowy Proces Legislacyjny oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z wyrazami szacunku,
Sławomir Skrzydlewski
główny specjalista ds. legislacji
Departament Turystyki
Ministerstwo Sportu i Turystyki
slawomir.skrzydlewski@msit.gov.pl
tel.: (22) 24 43 183
7
WRZESIEŃ
Dotyczy sytuacji we włoskim Rimini

Polsko-Azjatycka Izba Turystyki, w sposób stanowczy potępia tego typu sytuacje jakie miały miejsce we włoskim kurorcie Rimini a doświadczonych przez polską parę turystów.

Mamy nadzieję, że tego typu sytuacje nigdy więcej nie będą miały miejsca czy to w naszym ojczystym kraju czy też w innych krajach do których podróżują turyści. Takie zachowania powinny być karane z pełną surowością, gdyż narażają turystów na traumatyczne przeżycia jak również niszczą dobry obraz danego kraju, regionu, miasta, miejsca.

Jako Polsko-Azjatycka Izba Turystyki jesteśmy przeciwko wszelkim zachowaniom: agresywnym, natarczywym, ksenofobicznym, rasistowskim w stosunku do turystów bez względu na ich pochodzenie, rasę, wyznanie czy kolor skóry. Zarówno w naszym kraju jak i w krajach obcych. Turysta jako gość w danym państwie, rejonie, mieście, powinien mieć zapewnione stosowne bezpieczeństwo i szacunek, gdyż swoim pobytem daje istotny wkład w rozwój danego miejsca jak i rozwój turystyczny, biznesowy.
Potępiamy tego typu sytuacje i zachowania - i oczekujemy, że wszelkich sprawców dosięgnie stosowna kara!

Jednoczesnie poszkodowanym polskim turystom składamy serdeczne wyrazy współczucia i jesteśmy z Wami w tych trudnych chwilach.

‹‹ poprzednia -   1  2  3  4  5   - następna ››
NASI PARTNERZY
stat4u