Polsko-Azjatycka Izba Turystyki
Polsko-Azjatycka Izba Turystyki
Wybierz język:
Znajdujesz się w: Polsko-Azjatycka Izba Turystyki ››
Zostań członkiem PAIT
Dane Kontaktowe i zapytania
Bardzo proszę o korzystanie z formy e-mail: Artur.Piszczek@p-ait.pl lub z formularza zapytania który znajdziecie Państwo w zakładce: www.p-ait.pl/pl/kontakt
Telefonicznie udzielamy jedynie krótkich odpowiedzi prosząc o dokładne opisanie tematu w e-mailu.
Comiesięczne spotkanie Członków Izby
Przypominam, że spotkania Izby odbywają się regularnie:
W każdy ostatni piątek miesiąca: 15:00-17:00
Zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych
Biegły Sądowy: Turystyka
Nasz dobry partner
Biuro Podróży WADI "Na wschód"

tablica_2.jpg
KONTAKT I PYTANIA
(+48) 509 322 665
Przedstawiciel Izby
Artur PISZCZEK
Zaloguj się

Dołącz do nas na Facebook
30
WRZESIEŃ
Comiesięczne Zebranie Piątkowe członków Izby: Wrzesień
30.09.2016 roku miało miejsce kolejne z cyklicznych naszych zebrań w ostatni piątek miesiąca, członkiń i członków Polsko-Azjatyckiej Izby Turystyki.

Podczas zebrania omawiane były głównie tematy:
- Targi Asia Trade, Know-How: 22-24.09.2016,
- Ustawa, która została podpisana przez prezydenta 18.08.2016 dotycząca: Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,
- Podsumowanie sezonu turystczynego Lato 2016.
27
WRZESIEŃ
Światowy Dzień Turystyki - 27.09.2016
Światowy Dzień Turystyki (z angielskiego: World Tourism Day, WTD) – święto turystyki obchodzone corocznie 27 września, ustanowione przez wyspecjalizowaną agendę ONZ (UNWTO), członkiem której jest Polska od 1975 roku. W 1979 decyzją UNWTO uchwalono Światowy Dzień Turystyki.
 
Tegoroczne hasło Światowego Dnia Turystyki to: "Turystyka dla wszystkich - promowanie powszechnej dostępności". W ten sposób UNWTO chce zwrócić uwagę na promowanie podróżowania wśród osób dotkniętych niepełnosprawnością bądź innymi ograniczeniami.
 
Oficjalne obchody Światowego Dnia Turystyki w 2016 roku odbędą się w Bangkoku.
 
21
WRZESIEŃ
Air China rejsy Pekin - Warszawa
W środę 21 września do Warszawy przyleciał pierwszy samolot lini lotniczej Air China. Będzie to regularne połczenie na trasie: Pekin - Warszawa, Warszawa - Pekin.

Ceny tego połączenia wahają się w przedziale od 1.500pln do 2.000pln. Stanowi to nieco tańszą ofertę jaką ma Qatar Airways czy Emirates, ale jest to jednak nieco droższy koszt biletów niż nasz rodzimy polski LOT, obecnie oferujący promocyjne ceny. Od czerwca 2015 roku do maja  2016 między Chinami a Polską podróżowało 106.000 osób. To wzrost o 8,4% w ujęciu całorocznym.

Zaplanowane są cztery rejsy tygodniowo Air China. Loty będą w: poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Linię będzie obsługiwał Airbus A320-200.

To obecnie druga długodystansowa linia międzynarodowa typu non stop (bez przesiadek) Air China, łącząca Chiny z Europą Środkową i Wschodnią. Wcześniej Air China uruchomiła regularne połczenie na trasie Mińsk - Pekin - Budapeszt. Tym samym chiński przewoźnik lotniczy stał się powietrznym liderem na trasie Chiny - Europa. Jego udział w rynku sięga w tym obszarze 22%. Druga linia Lufthansa ma tylko 17%.

Chińczycy chwalą Warszawę
W związku z nową trasą linie lotncze Air China wysłały do mediów komunikat, w którym wymieniane są zalety Warszawy:
"Jest to urocze i podnoszące na duchu miasto. Warszawa, tak samo jak Pekin, szczyci się bogatą spuścizną historyczną i kulturową. Pomimo niespokojnej przeszłości oba miasta spowija mgła poezji, a jednocześnie tętnią one życiem podobnie do muzyki Chopina".

Chińskie linie poinformowały również, że po uruchomieniu regularnego połączenia pomiędzy Pekinem a Warszawą rozpoczną współpracę z naszym rodzimym polskim LOT-em. Firmy zapewnią więcej wygód dla Chińczyków podróżujących w celach handlowych i turystycznych do Polski i z Polski oraz większy wybór opcji dla przesiadających się pasażerów z Japonii, Korei Południowej, Hongkongu, Tajwanu, Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii, podróżujących do Europy Środkowej i Wschodniej.
NASI PARTNERZY
stat4u